Ege

13.04.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 13.04.2012-2:30

En sağlıklı fuar kapılarını açtı

Türkiye’nin tek organik ürünler fuarı, gıdadan içeceğe kadar tüm katkısız ürünleri sergilerken sektör yetkilileri “gelecek bizim” diyor

Sitene Ekle

MUSTAFA OĞUZ İzmir DHA

İZFAŞ, ASDF Fuarcılık ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) işbirliği ile düzenlenen Türkiye’nin tek organik ürünler fuarı EKOLOJİ İZMİR-İzmir Organik Ürünler Fuarı, organik sektörünü üçüncü kez bir araya getirdi.
Açılış törenine İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan,  İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ertem ve sektörün  temsilcileri katıldı.

Büyükşehir’den analiz
Törende konuşan Dr. Sırrı Aydoğan, Türkiye’de ilk kez ‘Tarım Daire Başkanlığı’ kuran belediye olduklarını belirterek. “Kurduğumuz laboratuvarlarda toprak analizleri yapıyoruz” dedi. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği Başkanı Atila Ertem de, kanser vakalarının yüzde 30’unun beslenme alışkanlığına bağlandığını vurguladı.

110 firma katıldı
Ekoloji İzmir Fuarı’nda Ürdün, Almanya, İran, Sırbistan, Hindistan ve Belçika başta olmak üzere pek çok ülkeden alıcılar da yer alıyor.  110 firmanın katıldığı fuarda en büyük ilgiyi ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım, Park, Bahçeler Dairesi tarafından kurulan stant çekiyor.


Etiketler:
Hangisi futbol terimlerinden değildir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.