MEDYA SPONSORU
20 Nisan 2017 | 02:30

‘Bir işimiz daha var’

Fenerbahçe Coachu Obradovic, Panathinaikos deplasmanında kazanarak saha avantajını ele almanın sevindirici olduğunu ancak henüz işlerinin bitmediğini söyledi, “İstanbul’a dönmüyoruz, burada bir maçımız daha var ve yine zor olacak” dedi.

 
Euroleague çeyrek final serisinin ilk maçında Panathinaikos’u devirerek 1-0 öne geçen ve saha avantajını alan Fenerbahçe’de Coach Obradovic temkinli konuştu.
 
Karşılaşma sonrası MİLLİYET’in sorularını yanıtlayan deneyimli çalıştırıcı, “İyi başladığımız oyunun 2. çeyreğinde tanınmayacak derecede kötü oynadık. 10 tane top kaybımız vardı ama daha da kötüsü, faul bile yapmamamızdı. Savunmamızın ne kadar kötü olduğunu buradan anlayabilirsiniz” dedi.
 
İkinci yarıda neyin değiştiğini sorduğumuz başarılı çalıştırıcı, “Agresiflik” yanıtını vererek sözlerine şöyle devam etti: “Soyunma odasında bunu konuştuk, agresif olmanın tek seçenek olduğunu vurguladık. Öyle de yaptık. Savunmada agresif olunca, takım uyandı. İyi savunma, iyi hücumu getirdi. Sonunda da kazandık. Ancak henüz bir şey bitmedi. Panathinaikos’un karakterini iyi biliyorum. Kazanmak için her türlü hazırlığı yapacaklardır. Biz de kendimizi buna hazırlayacağız.”
 
Saha avantajını ele geçirmenin çok bir şey ifade etmediğini ve sahaya çıkıp, kazanmaya devam etmeleri gerektiğinin altını çizen Obradovic, “İstanbul’daki maçları düşünmüyoruz. Oyuncularıma ikinci maça konsantre olmalarını söyledim. Burada kazanmak kolay değil ve bunu bir kez daha yapmak hiç kolay değil” diyerek sözlerini tamamladı.

Sevdiklerinizin güvenliğini şansa bırakmayın!

Gönder
Yorumlar

Diğer Haberler

  • Resmen imzayı attı! 10 yıllık sözleşme...

  • Ivkovic, "Avrupa Ligi efsanesi" oluyor!

  • F.Bahçe'nin yeni transferi İstanbul'a geld!

  • Barcelona bombayı patlattı! 3 yıllık imza...

  • Barça'dan tarihe geçen teklif! Basketbolcuya karşılılık futbolcu artı para...

  • Başarının sırrı özgürlük!