MEDYA SPONSORU
30 Temmuz 2017 | 02:30

Başarının sırrı özgürlük!

Sırp Blic gazetesine bir röportaj veren Obradovic, F.Bahçe’de sağladığı başarıda en önemli faktörünün Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisine tanıdığı özgürlük olduğunu belirtti, “Bana ilk gün istediğim gibi çalışabileceğimi söyledi” dedi.

Fenerbahçe Doğuş başantrenörü Zeljko Obradovic, Sırp basınına bir röportaj verdi. Blic gazetesine konuşan deneyimli çalıştırıcı, sarı-lacivertli ekipte başarılı olmasının en önemli faktörlerinden bir tanesinin Aziz Yıldırım’ın kendisine tanıdığı özgürlük olduğunu belirterek “Fenerbahçe’ye geldiğimde kulüp başkanı bana istediğim gibi çalışabileceğimi, kendi bildiğim gibi hareket etmemi söyledi. Durum böyle olunca her şey çok daha kolay oluyor” dedi.
 
Saygı önemli
Yetiştiği kulüp ve eski takımlarına karşı sahada hissettikleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Sırp teknik adam şöyle devam etti:
 
“Partizan benim için her şeydir. Beni ben yapan kulüptür. Bunun için Fenerbahçe ile Partizan maçına ilk gelişim herşeyi anlatır. Tüm salon hep bir ağızdan marş söylüyordu. Ben de bir yandan benchte söyledim. Bu konuda kimse beni gücendirecek bir şey yapmadı. Düzgün insanlar halden anlıyor. Fenerbahçe’nin büyüklüğüne dair bir diğer önemli göstergedir bu. Partizan olsun Panathinaikos olsun, benim için eski takımlarıma karşı sahaya çıktığım içsel bir mücadele oluyor. Sonuç olarak oyuncularınızla kazanmak istiyorsunuz. Her zaman kendi takımımın taraftarlarını rakibe saygı göstermeye davet etmişimdir. Hayatta en önemli şey saygıdır. Rakibe saygı göstermiyorsan, kendine saygı göstermiyorsundur.”
 
Gönder
Yorumlar

Diğer Haberler

  • Barça'dan tarihe geçen teklif! Basketbolcuya karşılılık futbolcu artı para...

  • Başarının sırrı özgürlük!

  • Khryapa, CSKA Moskova’da kaldı

  • Guduric, sağlık kontrolünden geçti

  • Sergio Rodriguez resmen CSKA'da

  • Türkiye'den Barcelona'ya gitti! Anlaşma tamam...