MEDYA SPONSORU
AA
27 Mart 2017 | 15:51

Fenerbahçe taraftarı Dörtlü Final'e inanıyor

Avrupa basketbolunun bir numaralı organizasyonu THY Avrupa Ligi'nde, Dörtlü Final'in satışa sunulan biletlerinin yüzde 59'unu Fenerbahçe taraftarı aldı.

Dörtlü Final'in bilet organizasyonunu üstlenen şirketten yapılan  açıklamada, 19-21 Mayıs'ta İstanbul'daki Sinan Erdem Arena'da oynanacak THY  Avrupa Ligi Dörtlü Finali için Fenerbahçeli taraftarların satışa sunulan  biletlerin yüzde 59'unu aldığı bildirildi.
 
Açıklamada, organizasyonda Türkiye'yi temsil eden diğer ekiplerden  Anadolu Efes taraftarlarının satışa çıkan biletlerin yüzde 3'ünü aldığı,  Darüşşafaka Doğuş ve Galatasaray Odeabank taraftarlarının ise aldığı bilet  oranının yüzde birin altında kaldığı ifade edildi.
 
Yüzde 59 ile en fazla bileti alan Fenerbahçe taraftarlarını, yüzde 5  ile İspanyol Real Madrid, yüzde 4 ile de Rus ekibi CSKA Moskova ve Yunanistan  temsilcisi Olympiakos'un taraftarları takip etti. Tarafsızlar ise biletlerin  yüzde 19'unu satın aldı.
 
Öte yandan, Dörtlü Final'de yer alacak her takıma ek 800’er biletlik  kontenjan ayrıldığı kaydedildi.
 
16 takımın yer aldığı THY Avrupa Ligi'nde sezonun bitiminde ilk 8’e  girmeyi başaran takımlar play-off'a kalıyor. Beş karşılaşma üzerinden oynanacak  play-off eşleşmelerinde üç maç kazanan ekipler ise adını Dörtlü Final'e  yazdırıyor.
 
Normal sezonun sona ermesine 2 maç kala THY Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe  ve Anadolu Efes play-off oynamayı garantiledi. Galatasaray Odeabank'ın ilk sekize  girme ihtimali kalmazken, Darüşşafaka Doğuş'un play-off şansı devam ediyor.
 
Bilet satış oranları:
Fenerbahçe - 59 (yüzde)
Tarafsız - 19
Real Madrid - 5
Olympiakos -  4
CSKA Moskova - 4
Anadolu Efes - 3
Barcelona - 2
Diğer takımlar - 4

Her 6 dk da 1 hırsızlık yaşanıyor. Önlem Alın!

Gönder
Yorumlar

Diğer Haberler

  • Resmen imzayı attı! 10 yıllık sözleşme...

  • Ivkovic, "Avrupa Ligi efsanesi" oluyor!

  • F.Bahçe'nin yeni transferi İstanbul'a geld!

  • Barcelona bombayı patlattı! 3 yıllık imza...

  • Barça'dan tarihe geçen teklif! Basketbolcuya karşılılık futbolcu artı para...

  • Başarının sırrı özgürlük!