10.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 10.02.2018-1:30 A-A+

‘Filmi ilk kafamda çekiyorum’

‘Sofra Sırları’yla izleyici karşısına  çıkmaya hazırlanan  Demet Evgar,  “Rolüme ya şarkılarla  ya da rüyalarla  çalışıyorum. Filmi  ilk kafamda çekiyorum” dedi.

‘Filmi ilk kafamda çekiyorum’

Emrah Akçaay

Demet Evgar, yönetmen Ümit Ünal’la, İstanbul Modern Sinema tarafından düzenlenen ‘Yönetmenlerle Buluşma’ etkinliğine konuk oldu. 16 Şubat’ta vizyona girecek ‘Sofra Sırları’ filminde başrol oynayan Evgar, “Ümit  senaryoyu gönderdiğinde çok beğendim. İlk sahneden itibaren, o karakteri oynamaya başladım. Filmi, kafanızda oynuyorsanız, ilk orada çekiyorsunuzdur. Rolüme ya şarkılarla ya da rüyalarla çalışıyorum.  Bir şey okuyorum, yatıyorum ve kalktığımda o karakteri yaşıyorum” dedi. 

‘Avlu’ adlı dizide de rol alacağını belirten oyuncu, “Yeni bir hapishane işine başlıyoruz. Oraya giren bir kadının özgürleşmesinin hikayesini anlatacağız. Özgürlük, nerede olduğunuzla ilgili bir şey değildir. Size dayatılan şeylerle de alakası yok. Şu anda hapiste yatan ve bizlerden daha özgür olan adamlar tanıyoruz” şeklinde konuştu. Ünal ise sinemanın kendisi için ne ifade ettiğini, “Derdimi bir şekilde sinemayla anlatmaya çalışıyorum. Aklıma sürekli sözler ve görüntüler geliyor” sözleriyle dile getirdi. 

 

Etiketler
Bilgi YarışmasıDünya klasikleri arasında yer alan 'Çanlar kimin için çalıyor?'adlı eserin yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Haftanın ikinci günü, hangisidir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.