Gaziantep

Yerel Haber
30 Mart 2015 - 17:28

GASMEK NURDAĞI’NDA

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren GASMEK, Nurdağı ilçesinde şubesini açarak hizmet vermeye başladı.
Şube merkezinde mefruşattan dikişe, bağlamadan gitara, İngilizce’den Osmanlıcaya, kuaförlükten diksiyona geniş bir yelpazede eğitim faaliyetleri düzenleyen GASMEK, ilçe vatandaşlarına meslek edindirmek için ilk adımı attı.
16 ile 70 yaş arası dileyen herkesin ücretsiz eğitim faaliyetlerinden yararlandığı kurs merkezinde; başarılı olan kursiyerlere sertifika veya katılım belgesi veriliyor.
İsteyenlerin bu sertifikalarla meslek edinebileceği kurslarda şuanda 500 kursiyer eğitim faaliyetlerine devam ediyor.
BELEDİYEDEN GASMEK’E ZİYARET
Bu arada, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır’ın eşi Özlem Yıldırır, Nurdağı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Pınar Okan, Nurdağı AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sibel Yıldırım GASMEK şubesini ziyarette bulundular.
Yapılan ziyarette, Özlem Yıldırır Nurdağı Belediyesi’nin kurs merkezine hediye ettiği dikiş makinelerinde kursiyerlerin çalışmalarını gözlemledi. Sınıfları gezerek yakın zamanda eğitime başlayan kurs merkezine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.