Gaziantep

Yerel Haber
24 Mart 2014 - 16:09

GAÜN KURUCU REKTÖRÜ PROF. DR. UĞUR BÜGET YAŞAMINI YİTİRDİ

IHA

Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) Kurucu Rektörü Prof. Dr. Uğur Büget 76 yaşında yaşamını yitirdi.
Uğur Büget’in ölümü Gaziantep Üniversitesi camiasında üzüntüyle karşılanırken, Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Üniversitemizin kuruluşundan itibaren gösterdiği özverili çalışmaları ve katkılarından dolayı kendisini minnet ve şükranla yad ediyoruz” dedi.
GAÜN Kurucu Rektörü Prof. Dr. Uğur Büget, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi iken, 6 Ağustos 1987’de Gaziantep Üniversitesi’ne kurucu rektör olarak atandı. İki dönem rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Uğur Büget, 5 Haziran 1996’da YÖK Üyeliği ve YÖK Başkan Vekilliği görevinde de bulundu. Prof. Dr. Uğur Büget, 25 Mart Salı günü öğlen namazının ardından Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Prof. Dr. Uğur Büget’in ölümü nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayımlayan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kurucu rektörümüz Prof. Dr. Uğur Büget’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Üniversitemizin kuruluşundan itibaren gösterdiği özverili çalışmaları ve verdiği katkılardan dolayı kendisini minnet ve şükranla yad ediyor, Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi ve üniversitemiz olmak üzere Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı ve tüm üniversite camiasına başsağlığı dileklerimi sunuyorum.”
Gaziantep Üniversitesi yönetimi, Prof. Dr. Büget’in cenaze törenine katılacak öğretim üyeleri için araç tahsis ederken, törene Rektör Prof. Dr. Coşkun başta olmak üzere çok sayıda üniversite çalışanının katılacağı bildirildi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.