Cumartesi

18.03.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 18.03.2017-2:30

Gökyüzü,  deniz ve toprak

Sanatçı Nejdet Vergili “Sessiz Hayaller” başlıklı sergisiyle Galeri Selvin’de ağırlanıyor.

Sitene Ekle

FİSUN YALÇINKAYA - GÜNCEL SANAT - fisun.yalcinkaya@milliyet.com.tr

TAZE AÇILIYOR

Gökyüzü, deniz ve toprak  


Sanatçı Nejdet Vergili “Sessiz Hayaller” başlıklı sergisiyle Galeri Selvin’de ağırlanıyor. Vergili, sergisinde yer verdiği resimleri “özgürlüğün, sessiz zamanların, gökyüzünün, denizlerin ve toprağın resimleri” olarak tanımlıyor. 22 Mart’ta açılacak olan sergi 16 Nisan’a  dek görülebilecek. 

MUTLAKA GÖRÜN

Seyyahın resim defteri


İş Sanat Kibele Galerisi, ressam Muhsin Kut’un 60 yıla yaklaşan sanat yolculuğunu gözler önüne seren “Bir Seyyahın Resimli Güncesi” adlı retrospektif sergisine ev sahipliği yapıyor. Seyahat ettiği ülkeler ve özellikle de doğup büyüdüğü İstanbul, Kut’un resminin ana konusunu oluşturuyor. 15 Nisan’a dek sürecek sergi ilgiyi hak ediyor.

BİTMEDEN YETİŞİN

Göç üzerine 


Gaıa Gallery, Dolapdere’deki yeni mekanında gerçekleşen üçüncü sergisinde Şifa Girinci’yi ağırlıyor. 26 Mart’a kadar devam edecek olan “Streptopelia Decaocto” isimli sergi, göç kavramını bir “kırsal cenneti arayış” olarak ele alıyor. Sergi günümüzün en baskın konularından göçü farklı bir açıdan incelemek isteyenlere hitap ediyor. 


Etiketler: İstanbul
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.