103 kişilik kadro için 7 bin aday!

BURSA Büyükşehir Belediyesi'nin 103 kişilik sözleşmeli personel kadrosu için başvuran 7 bin kişi, Merkez Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki 17 okulda yapılan 2 saatlik sınavda ter döktü.

Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 6 Ağustos'ta duyurduğu, üniversitelerin jeodezi ve fotogrametri, inşaat, makine, elektrik- elektronik, endüstri, bilgisayar, işletme, kimya, ziraat mühendisliği bölümlerinden 30 mühendis, peyzaj, mimarlık ve yüksek mimarlık bölümlerinden 12 mimar, şehir ve bölge planlama bölümünden 6 şehir plancısı alınacağı belirtildi. Bunların yanı sıra ilgili fakülte veya yüksek okulları bitiren 46 teknikerin yanı sıra birer veteriner, psikolog, biyolog, sanat tarihçisi, Radyoloji uzmanı ile 2 doktor ve 2 çalışmacı alınacağı açıklandı. Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yaptırdığı sınav sonuçları önümüzdeki ay açıklanacak.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyorÇanakkale Boğazı'na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü'nün yaklaşık 3 ay önce batırılan, Avrupa ve Asya yakası kule kesonları üzerinde 318 metre uzunluğundaki ayaklar yükselmeye devam ediyor. 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Gelibolu ve Lapseki yakasında deniz içerisinde yükselecek 318 metrelik ayaklarını oluşturacak ilk bloklar, kule kesonları üzerine yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber