22 Mayıs İzmir'de sahur vakti ne zaman? İzmir sahur ve iftar vakitleri

11 ayın sultanı Ramazan tüm hızıyla sürüyor. Oruç ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımız bugün 16. günü de geride bıraktı ve 22 Mayıs sahur vakti için heyecanlı bekleyişe başladı. Peki İzmir'de sahur bu gece saat kaçta? İşte 22 Mayıs Çarşamba İzmir'de sahur ve iftar vakitleri...

22 Mayıs İzmir'de sahur vakti ne zaman? İzmir sahur ve iftar vakitleri

İslam alemi mübarek Ramazan ayının mutluluğunu yaşamaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız bugün 16. kez oruç ibadetlerini yerine getirdi ve şimdiden yaşadıkları illerdeki yeni günün sahur ve iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Peki bu gece İzmir'de sahur saat kaçta? İşte 22 Mayıs İzmir sahur ve iftar vakitleri...

22 MAYIS İZMİR İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın 17. günü İmsak : 04:06

22 MAYIS İZMİR İFTAR VAKTİ

Ramazan'ın 17. günü İftar: 20:28

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

O balıkçı konuştu: Bu balık, denizin piranasıAntalya'nın Finike ilçesi açıklarında tekneyle avlanmaya çıktığında, ağına yüzlerce balon balığı takılan, 30 yıllık balıkçı Mehmet Sever, Son 2 yıldır biraz daha çoğaldı ve popülasyonu arttı. Çoğalması diğer balık türlerinin azalmasına neden oldu. Bu balık denizin piranası gibi bir şey dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber