Geri Dön

3 dakikada tez anlatma yarışması

The University of Queensland tarafından başlatılan ve Türkiye’de de ilk kez Gebze Teknik Üniversitesi tarafından geçen yıl düzenlenen “3 Dakikalık Doktora Tezi Yarışması” gelenekselleşiyor.

3 dakikada tez  anlatma yarışması

Bugün ikincisi gerçekleştirilen yarışmada, lisansüstü eğitimde doktora aşamasına gelen 15 doktora öğrencisi, 3 dakika içerisinde bir slayt kullanarak, doktora çalışmalarını anlatacak. Milliyet Gazetesi Yazarı ve TV Programcısı Abbas Güçlü ile Kale Grubu Başkan Yardımcısı Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay ve Gazeteci-TV Programcısı Deniz Bayramoğlu’nun jüri üyesi olarak katılacağı yarışmada tezler, “Kapsam ve İçerik” yönünden özgünlüğü ve uygulanabilirliği, “İlgi uyandırma ve İletişim” yönünden etkili bir sunum gerçekleştirebilmesi kriterleri dikkate alınarak değerlendirilecek.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber