Altay da ifadeye çağırıldı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifade alma işlemleri devam ediyor.

Altay da ifadeye çağırıldı

Soruşturmayı yürüten İstanbul terör ve örgütlü suçlar bürosunda görevli Savcı Yusuf Hakkı Doğan, her gün ifade alıyor. Savcı Doğan’ın bu hafta boyunca da ifade işlemlerine devam etmesi bekleniyor.
Savcı Doğan bu hafta, cinayet döneminde İstanbul’da görevli olan kamu görevlilerini sorgulayacak. Dink cinayeti davasının aralarında Erhan Tuncel ve Yasin Hayal’in de olduğu bazı sanıkların da ifadesini ‘bilgi sahibi’ sıfatı ile alacak olan Doğan, gelecek hafta da cinayet döneminde Trabzon’da görevli olan isimleri sorgulayacak. Savcı Doğan, cinayet döneminin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay’ı da ifadeye çağırdı. Öte yandan Savcı Doğan dün Bahadır Tekin’in ifadesini aldı. Polis memuru Bahadır Tekin’in memur Özcan Özkan ile birlikte 17 Şubat 2006’da Trabzon emniyetinden gönderilen, Yasin Hayal’in Dink’e yönelik ciddi eylem yapacağı kaydı sonrasında, ihbarda geçen Ümraniye’deki adrese gitmeyip, cinayetten sonra, gitmiş gibi sahte tutanak tuttuğu saptanmıştı.

Lastiği fırladı! Her şey yola döküldü...Ankara'da, seyir halindeyken lastiği yerinden çıkan meyve ve sebze yüklü kamyon devrildi. Kazada, meyve ve sebzeler yola dökülürken, sürücü hafif yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber