Geri Dön

Aranan iki DAEŞ’li ‘jammer’la yakalandı

Aranan iki DAEŞ’li ‘jammer’la yakalandı

İstanbul merkezli 3 ilde terör örgütü DAEŞ’e yönelik operasyonlarda 8 şüpheli gözaltına alındı. Örgütün sözde “ganimet hücresi” içerisinde yer aldıkları belirtilen şüphelilerin, soygun, gasp ve hırsızlıktan elde ettikleri geliri örgüte aktardıkları öne sürülüyor. Sinyal kesiciyle trafikte yakalanan iki DAEŞ şüphelisi ise İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube ekipleri dün sabaha karşı düzenlediği baskınlarda, Suriye’de örgüt adına çatışmalara girip yurda kaçak olarak giriş yaptıkları iddia edilen DAEŞ şüphelilerini yakaladı. Baskınlarda duvar arkası radar cihazı da kullanıldı. Arama yapılan adreslerde suikast silahı olarak bilinen 1 adet Sig Sauer marka silah ele geçirilirken, 8 şüpheli TEM Şube’de sorguya alındı. 

Bakırköy’de geçtiğimiz hafta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube’ye bağlı motorize ekipleri çalıntı bir araçta DAEŞ terör örgütü üyeliği suçlamasıyla aranan Mehmet B.’yi yakaladı. Araçta yapılan aramada torpidoda jammer (sinyal kesici) bulan ekipler, Mehmet B. (37) ile yanındaki Selahattin D.’yi (47) gözaltına aldı. Mehmet B. ve Selahattin D. mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Herkesin takdirini kazanmıştı! Bakan Kurum Ahmet'le görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da halı sahada gördüğü çöplere tepki gösteren 8 yaşındaki çevre dostu Ahmet Akif Uslu ve sınıf arkadaşları ile bakanlıkta bir araya geldi. Bakan Kurum, öğrencilere 'Çevre Müfettişi' kartı verip, bisiklet hediye etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber