Asena Tuğal kimdir? Asena Tuğal kaç yaşında?

Yazı Bodrum'da geçiren Asena Tuğal, İstanbul Garipçe köyünde eşi ile birrlikte bir plaja gitti. Boğazın tadını çıkaran Asena Tuğal düzgün fiziği ile dikkatleri üzerine çekti. Peki Asena Tuğal kimdir?

Asena Tuğal kimdir? Asena Tuğal kaç yaşında?

Güzel oyuncu Asena Tuğal yazı Bodrum'da geçirmesinin ardından eşi Şahin Irmak ile birlikte İstanbul Garipçe Köyü'nde bir plaja gitti ve boğazın tadını çıkardı. Güzel oyuncu düzgün fiziği ve formda görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekti. Peki Asena Tuğal kimdir?

ASENA TUĞAL KİMDİR?

1984 İstanbul doğumlu Asena Tuğal, 2000'den itibaren TGRT, Kanal D ve Show TV de haber muhabiri olarak çalıştı. Daha sonra ise, Star TV ekranlarında 2006 Miss Turkey'de dördüncü güzel seçilen Asena Tuğal,Miss International yarışmasında "Miss Smile" ödülü kazanmıştır.Spor alanında da başarısı olan oyuncu,Kürek sporunda uluslararası dereceleri bulunuyor olup ayrıca Tekvando sporunda siyah kuşaktır.

Asena Tuğal kimdir Asena Tuğal kaç yaşında

Ve bu sayede ülkemizi Milli Takım kadrosuyla geçmiş yıllarda temsil etmiştir.Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde ‘double major’ olarak tamamlayan oyuncu, Matematik ve Fen Bilimleri fakültesinden aynı dönem içinde mezun olmuştur. Asena Tuğal birçok dizide oynamıştır.2008 yılında Akasya Durağı, 2009 yılında Ömre Bedel ve 2010 yılında da Öğretmen Kemal Filinta adlı dizilerde rol alan oyuncu günümüzde Kertenkele Yeniden Doğuş dizisinde oynamaktadır.

FİLMOGRAFİ

2017 Lise Devriyesi Seda Sancak
2017 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Zeynep Sağlam
2016 Kertenkele: Yeniden Doğuş Zeynep Şanlı, Maskeli Kız
2015-2016 Filinta Tabibe Leyla
2013 Tozlu Yollar Vildan
2013 Aldırma Gönül Nefise
2010 Öğretmen Kemal Nehir
2009 Ömre Bedel Hande
2008 Akasya Durağı Ezgi

Sulama kanalından çıkartılan gencin annesi yürekleri yaktıAdana'da serinlemek için girdiği sulama kanalında boğulma tehlikesi atlattıktan sonra Can-Kur ekiplerince çıkartılan ve kalbi yeniden çalıştırılan gencin annesinin "Ali Ekber duy sesimi" diye ağıt yakması yürekleri dağladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber