ATA-AÖF ara sınav giriş belgelerini yayımladı (2-3 Aralık ATA-AÖF sınavları)

ATA-AÖF sınav yerleri açıklandı. Yaklaşık 300 bin öğrencisi olan ATA-AÖF 2-3 Aralık tarihlerinde yapılacak. İşte sınavda dikkat edilmesi gerekenler...

ATA-AÖF ara sınav giriş belgelerini yayımladı (2-3 Aralık ATA-AÖF sınavları)

Yaklaşık 300 bin öğrencisi bulunan ATA-AÖF, sınavlarını 81 ilde 87 sınav merkezinde yapacak

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, 02-03 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği "Ara Sınav" için sınav giriş belgeleri yayımlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, yaklaşık 300 bin öğrencisi bulunan ATA-AÖF'nin sınavlarını 81 ilde 87 sınav merkezinde yapacağı bildirildi.

Açıklamada, öğrencilerin sınav giriş belgelerini "https://obs.atauni.edu.tr" adresinden alabilecekleri belirtildi.

BAŞARI ORTALAMASI NASIL HESAPLANIR?

Bir derse ait başarı notu ara sınavın %30'u, yarıyıl sonu/bütünleme sınavının %70'i alınarak hesaplanır. Ancak yalnızca Blok Uygulama dersinde bu oranlar yıl içi uygulama puanının (ara sınav yerine geçer) %60'ı, yarıyıl sonu/bütünleme sınavının %40'ı alınarak hesaplanır.

SINAVDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sınava girebilmeniz için yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi) bulundurmanız gerekmektedir. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmeniz için geçerli olmayacaktır.

Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda çanta, poşet, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmî amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler bulundurmanız yasaktır.

Sınavda basit fonksiyonlu hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, ...) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.

Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulunmalıdır.

Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınavdan en az bir gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

Kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden en az bir saat önce sınav binasında hazır bulunmanız gerekmektedir.

Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
Sınavın ilk 20 dakikasından sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir adayın sınava girmesine izin verilmez.

Sınav değerlendirilirken, her testteki doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşürülerek puanınız hesaplanacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Cesedi taşırken yakalandılarKocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, uyuşturucu hap kullandığı iddia edilen Kenan Tunç (47) yaşamını yitirirken, arkadaşları cesedini evden çıkarırken yakalandı. Tunç'un vücudunda darp izleri bulunurken, 2 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber