Geri Dön

Avrupa Film Ödülleri’nde favori The Favourit

Avrupa sineması için ödül sezonunun önemli durakları arasında yer alan Avrupa Film Ödülleri, bu yıl 32. kez sahiplerini buldu.

Avrupa Film Ödülleri’nde favori The Favourit

Berlin’de düzenlenen törenle önceki gece sahiplerini bulan 32. Avrupa Film Ödülleri‘nde ön plana çıkan yapım Yorgos Lanthimos imzalı “The Favourite oldu”. En İyi Film Ödülü’nün sahibi olan “The Favourite”, aynı zamanda En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Komedi ödüllerine de değer görüldü. 32. Avrupa Film Ödülleri’nde dört adaylık kazanarak “The Favourite”, “Dolor y gloria” ve “Il Traditore” ile birlikte en çok adaylık alan dört filmden biri olması tepki çeken, Roman Polanski imzalı “J’accuse” geceden eli boş döndü.

Ödül töreninde Yaşam Boyu Başarı Ödülü yönetmen Werner Herzog‘a verilirken, Dünya Sinemasında Başarı Ödülü’ne Juliette Binoche değer görüldü. Binoche’a ödülünü Claire Denis takdim etti.

Annesini 15 kez bıçaklayarak yaraladıManisa'nın Kula ilçesinde, K.A. (18), sokak ortasında annesi Ummuhan A.'yı (53) 15 kez vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ummuhan A. hastanede tedaviye alınırken, K.A. polise teslim oldu. Olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber