Geri Dön

Beklenen kalp gelmedi Ferhat yaşamını yitirdi

Iğdır’da dört yıl önce ağır kalp yetmezliği teşhisi konulan ve yapay kalple hayata tutunmaya çalışan 14 yaşındaki Ferhat Sayan, uygun kalp bulunamadığı için dün Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Beklenen kalp gelmedi Ferhat yaşamını yitirdi

Büyük umutla Ferhat’ı hayata bağlayacak kalbi bekleyen anne Suna Sayan, oğlunun ölümüyle yıkıldı. Anne Sayan, “Başka Ferhatlar ölmesin” diyerek herkese organ bağışı çağrısında bulundu. Ferhat, sosyal medyada paylaşılan bir videoda da organ naklinin önemini anlatırken, “Ben uzun süredir bu hastanede yatıyorum. Nakil çıkmadı. Bütün arkadaşlarım burada nakil bekliyor. Allah’ını seven organını bağışlasın. Organ nakli çok zor. Ben çocuğum. Oyun oynarsam hepsini unuturum” diye seslenmişti. Ferhat’ın cenazesi, Avcılar Tahtakale Mahallesi’ndeki Azeri Camii’nde dün öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre; Türkiye’de bin 116 kişi kalp nakli bekliyor.

Elazığ'daki depremin ardından Haluk Levent konserini iptal ettiElazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından gelen haberler üzerine sanatçı Haluk Levent, Bursa'daki konserini iptal etti. Konseri yapmanın hiçbir anlamının kalmayacağını belirten Levent, başkanı olduğu Ahbap Derneği üyeleriyle sürekli irtibat kurup, bölgedeki gelişmeleri yakından takip etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber