Belediyenin 300 kiloluk kasası çalındı

KOCAELİ'nin yeni kurulan ilçelerinden Başiskele'de belediye binasına gece giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler içerisinde 10 bin TL ve 2 ruhsatlı tabanca bulunan yaklaşık 300 kilo ağırlığındaki çelik kasayı çaldı.
Başiskele Belediyesi'nde bulunan Emlak Servisi'ne gece yarısından sonra arka kapıyı kırarak giren kimliği belirsiz kişiler yaklaşık 300 kilo ağırlığındaki kasayı açmaya çalıştılar. Kasayı açamayacaklarını anlayan hırsızlar Emlak Servisi'nden çıkartıkları kasayı yaklaşık 15 metre sürükledikten sonra bir otomobile yükleyip kaçtı. Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Öztürk, “Emlak vergileri ile ilgili paraların toplandığı kasayı çalmışlar. Çok şaşırdık. İçersinde yaklaşık 10 bin TL ve 2 ruhsatlı silah vardı. Daha sonra kasanın Bahçeçik Damlar Mahallesi’nde arazi içersinde içinin boşaltılmış bir şekilde bulunduğunu öğrendik” dedi.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber