Geri Dön

Çift, düğün günü ayrıldı

Çorum’da düğün günü takı tartışması, çiçeği burnunda çifti ayırdı. İddiaya göre Celal T., (30), bir süre önce görücü usulü ile Hatay’da yaşayan İclal T. (20) ile tanıştı. Çift evlilik kararı aldı ve resmi nikah kıydı.

Çift, düğün günü ayrıldı

Çift, geçen cuma günü de düğün töreni düzenledi. Takı merasimi yapıldığı sırada 2 aile arasında tartışma çıktı. Tartışmanın nedeni ise kız tarafının geline takılan takıları almak istemesi. Tartışmanın ardından gelin, yakınları tarafından minibüse bindirilip salondan götürüldü. Damat tarafı da 155’i arayarak gelinin kaçırıldığını söyleyip, yardım istedi. İhbar üzerine polis, şehrin giriş ve çıkışlarını tutarak minibüsün peşine düştü. Minibüs Çorum-Ankara Karayolu’nda durduruldu. Gelin İclal T. ve yakınları karakola götürüldü. İclal T.’nin ailesi kaçırma olayının olmadığını, damadın ailesiyle anlaşamadıkları için kızlarını götürdüklerini söyledi. Damat ve ailesi, gelin için verdikleri 15 bin TL’lik başlık parası, aracıya verdikleri 10 bin TL ve düğünde takılan takıların kendilerine verilmesi halinde şikâyetçi olmayacaklarını söyledi. 2 aile anlaştı, çiçeği burnunda çift de düğün günü ayrılık kararı aldı. l YUSUF ÇINAR Çorum DHA

Depreme yakalanan vatandaşların yaşadığı panik kameradaSon dakika gelen bilgilere göre; Manisa'da saat 14.26'da 5.1 büyüklüğünde ve 14.45'te 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan depremin derinliğinin 11.8 kilometre olarak açıklandı. AFAD'dan yapılan açıklamada merkez üssü Manisa Kırkağaç olan 3.7 büyüklüğünde saat 15.00'te bir depremin daha meydana geldiğini açıkladı. Depremin İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve İzmir'de de hissedildiği bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı ilk açıklamada herhangi bir yıkımın söz konusu olmadığını açıkladı. "Geçmiş olsun" diyen Soylu, depremin 4.8 olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber