Demirören İstiklal’de kültür sanat etkinlikleri

Demirören İstiklal AVM’nin 4. katında açılan Bonmarşe’ye açılan Pami Sahaf Pera, Beyoğlu’nun ziyaretçilerini gerçekleştireceği ücretsiz etkinlikleriyle ağırlıyor.

Demirören İstiklal’de kültür sanat etkinlikleri

Beyoğlu’nda doğup büyüyen ve 25 yıldan bu yana saflık yapan Sahaflar Birliği Derneği Başkan Yardımcısı Tolga Gürocak yaptığı açıklamada Demirören İstiklal’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Gürocak sözlerine “Beyoğlu gibi bir yerde çalışmak benim için de çok büyük bir önem arz ediyor. Burada ziyaretçilerimize sadece kitap değil; eski paralardan pullara, plaklardan kasetlere, antika objelerden eski film afişlerine kadar birçok seçenek sunacağız” diye devam etti.
Kültür sanat dünyasının önemli isimlerini Demirören İstiklal’de ağırlayacaklarını sözlerine ekleyen Gürocak, açılış sürprizi olarak ziyaretçilerine Osmanlı Devleti’nin Almanya’dan aldığı tarihi Yavuz zırhlısının lombozunu, iki adet seyir defterini ve harita üzerinde savaş taktikleri oluşturmakta kullanılan kurşundan yapılmış maketin sunulacağını ifade etti.

Pami Sahaf Pera’nın düzenleyeceği ilk etkinlik ise 19 Kasım’da. ‘En Keyifli Rotalarla Türkiye Gezi Notları’ kitabının yazarı Mustafa Dermanlı bu tarihte okurlarıyal bir araya gelerek hem imza günü hem de söyleşi gerçekleştirecek. 20 Kasım’da ise ‘Gölge’ kitabının yazarı Cem Şahin imza gününde ve söyleşide okurlarının karşısında olacak.

Hükümetin geri adım atmasıyla Kerkük'teki gösteriler sona erdiIrak Başbakanı Adil Abdulmehdi'nin, Kerkük'ün güvenliğini sağlayan özel gücün karargahının Kürdistan Demokrat Partisi'ne (KDP) devredilmesi yönündeki kararından vazgeçmesinin ardından, kentteki gösteriler sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber