DGS sınavında kaç soru sorulacak? DGS sınav giriş belgeleri

DGS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. Adaylar 21 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan DGS sınavı için sınav giriş belgelerini ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden alabilecek. Peki DGS sınavında kaç soru sorulacak?

DGS sınavında kaç soru sorulacak? DGS sınav giriş belgeleri

ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Binlerce adayın katılacağı sınav için heyecan dorukta. Peki sınav saat kaçta başlayacak?

DGS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) 21 Temmuz Cumartesi günü saat 10.15’te gerçekleştirilecek. Adaylar, giriş belgelerinde belirtilen yerlerde sınava girecekler. ,

2018-DGS için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak.

Testte 120 soru yer alacak.

Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacak.

Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

DGS SINAV YERLERİ SORGULAMA EKRANI

Edirne'de feci kazaEdirne’de, iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada araçlardan birisi alev topuna döndü. Cayır cayır yanan otomobilden 2’si kadın toplam 3 kişi, görgü tanıklarının yardımıyla yanmaktan son anda kurtarıldı. Kazaya karışan diğer araçta bulunan 3’ü çocuk toplam 5 kişilik aile ise şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber