Dink davasında mahkeme heyeti değişti

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu, 10’u firari 85 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bir önceki celsede tahliye edilen tutuksuz sanıklardan, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ile dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay’ın aralarında bulunduğu 5 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle görev yeri değiştirilen Hakim Ahi İhsan Horasan’ın mahkeme heyetine başkanlık yaptığı duruşmada, celse arasında gelen belgeler okundu. Duruşma, bugüne ertelendi. Duruşmanın ardından gazetecilerin görev yeriyle ilgili sorularını yanıtlayan Horasan, yeni görev yeriyle ilgili henüz tebligatın ulaşmadığını belirterek, “Edildiğinde bu mahkemeden ayrılacağım” dedi. Horasan’ın İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına getirildiği öğrenildi.

SGK çalışanından akılalmaz planTekirdağ’da polisin 8 kaçak göçmen ele geçirdiği otomobilin sürücüsü Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) hizmetli olarak çalışan C.Ç. çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber