Geri Dön

Dot yeniden Edinburgh’ta

DOT’un sanat yönetmeni Murat Daltaban’ın yönettiği ve ilk olarak Ağustos 2017’de Edinburgh Uluslararası Festivali’nde sahnelenen ‘Gergedanlar’ 23 Mart - 7 Nisan tarihleri arasında The Royal Lyceum Theatre Edinburgh’ta yeniden seyirci ile buluşacak.

Dot yeniden Edinburgh’ta

Fransız avant-garde tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Romanyalı-Fransız oyun yazarı Eugène Ionesco’nun ‘Gergedanlar’ oyunu, Türkiye/İskoçya ortak prodüksiyonu için Zinnie Harris tarafından yeniden yorumlandı. Oyun, haziran - ağustos aylarında gerçekleşen yoğun prova sürecinin ardından, 3-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında Edinburgh International Festival kapsamında 12 kez sahnelenmişti. Festival gösterimlerinin ardından ara verilen oyun, 5 Mart 2018’de başlayan yeni prova sürecinin ardından 23 Mart’ta yeniden İskoç seyirci ile buluşacak.

Karne aldıktan sonra kaybolan iki kardeş bulunduŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, dün saat 08.30 sıralarında karnelerini aldıktan sonra kaybolan Melike Baturalp (14) ve kardeşi Bünyamin Baturalp (11), akşam saatlerinde Şanlıurfa kent merkezinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber