Ekspertiz gibi site

Türkiye’de sanat ve antika sektöründeki ekspertiz sorununa çözüm olmayı hedefleyen ‘Değerli Eşyalar’ sitesi degerliesyalar.com’un kurucusu Muazzez Bodur ile sitenin amacı, işleyişi ve hizmetleri üzerine konuştuk.

Kuruluş amacı neydi?

Müşterilerin, ekspertizi yapılan sanat eserlerinin güvenle satışının yapılabileceği bir platform oluşturulması yönünde talepleri var. Biliyorsunuz, Türkiye’de orijinal eserler konusu oldukça hassas.

Uzmanlar kimler?

Hizmet aldığımız 72 ayrı uzmanımız var. Her birinin uzmanlığı farklı, örneğin biri sadece Cumhuriyet dönemi tablolarıyla ilgilenir, bir diğeri Kütahya seramiklerini bilir.

Fiyatlandırmayı da uzmanlar mı belirliyor?

Müşteri satmak istediği fiyatı söylüyor. Mesela “Ben bu eseri bin liraya satmak istiyorum” diyor, uzman da piyasa koşullarını dikkate alarak fiyatın gerçekçiliğini irdeliyor. Eğer piyasaya uygunsa müşterinin istediği fiyattan satışa çıkartıyoruz, uygun değilse bilgiyi müşteri ile paylaşıyoruz.

Havalı tabanca ile vurulan yavru kediye sahip çıktılarRusya'da yavru bir kediye, kimliği belirsiz bir kişi tarafından metal boncuk atan havalı tabanca ile 9 el ateş edildi. Ölüme terk edilen yavru kedi, getirildiği hayvan koruma merkezinde ameliyata alındı ve kurşunların yarısından fazlası çıkarıldı. Yavru kedinin iyileşme süreci sosyal medyada hayvan koruma merkezince paylaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber