EYT son dakika gelişmesi! EYT kimleri ilgilendiriyor?

Son zamanlarda gündemden düşmeyen EYT haberleri yoğun ilgi görüyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar merakla araştırıyor. 'EYT son dakika gelişmesi neler? Gündemi yakından takip eden vatandaşlar, EYT son durum bilgilerine ulaşıyor. İşte Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yaşanan son gelişme...

EYT son dakika gelişmesi! EYT kimleri ilgilendiriyor?

Vatandaşlar EYT gelişmelerini yakından takip ediyor. Son zamanlarda büyük merak konusu olan EYT haberlerine bir yenisi eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanları ilgilendiren bir talimat verdi. İşte EYT son dakika gelişmesi...

EYT SON DAKİKA GELİŞMESİ

Milliyet yazarı Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini açıkladı.

NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi:

"Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr Vedat Bilgin şunları söyledi: Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) homojen bir grup değil. Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız henüz somut bir gelişme yok.

EYT NEDİR?

EYT nedir? Emeklilikte Yaşa Takılanların yakından ilgilendiği EYT haberlerinin detayları merak konusu oldu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar nasıl bir sorun yaşıyor? Emeklilkte Yaşa Takılanlar, emekli olmak için gerekli asgari iş gününü tamamladıktan sonra yasaya göre emekli olabilme yaşını bekleme durumudur.

Tuz Gölü, gelin ve damatların yeni gözdesiTürkiye’nin önemli göllerinden biri olan Tuz Gölü'nde, evliliğe ilk adımı atan nişanlılar ile gelin ve damatlar, gün batımı eşliğinde hayatlarının en güzel anını ölümsüzleştiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber