Emniyet Genel Müdürü Aktaş: 64 bin noktada hizmet veriliyor

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, "Bayramın huzur ve güven içinde geçirilmesi ve trafik kazalarını en aza indirmek için seferber olmuş durumdayız." dedi.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş: 64 bin noktada hizmet veriliyor

Kurban Bayramı dolayısıyla memleketi Elazığ'a gelen Aktaş, Valilik, Emniyet ve Jandarma ziyaretlerinin ardından Elazığ-Diyarbakır kara yolundaki kontrol noktasında trafik denetimine katıldı. Aktaş, sürücülere "Yaşam Tüneli  Projesi" hakkında bilgi verdi.

Mehmet Aktaş, burada yaptığı açıklamada, Emniyet personelinin Türkiye  genelinde vatandaşın can ve mal güvenliği, huzuru ve esenliği için bayram gününde  özveriyle çalıştığını söyledi.

Tüm sürücülerin trafik kurallarına uyması gerektiği belirten Aktaş,  şöyle konuştu:

"Bayramın huzur ve güven içinde geçirilmesi ve trafik kazalarını en  aza indirmek için seferber olmuş durumdayız. Türkiye genelinde günlük ortalama 7 bin 700 noktada, 13 bin 500 personelimiz görev  yapıyor. Bayram tatili 5 gün ama bir gün öncesi ve bir gün sonrasını da kapsayacak şekilde 7 günlük sürede, tam 64  bin noktada yaklaşık 100 bin personelimizle trafik tedbiri alıyoruz. Yine  helikopter, drone gibi farklı hava araçlarıyla tedbirlerimizi alıyoruz."

Aktaş, "Yaşam Tüneli Projesi" ile sürücülerin trafik kurallarına  uyması noktasında farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bir gazetecinin "Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanmış olmasına"  ilişkin sorusu üzerine de Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

"Emniyet Genel Müdürlüğü çok ama çok önemli, onure edici bir görev. Bu  görevi bana tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza en kalbi şükranlarımı arz  ediyorum. İnşallah, 326 bin kişilik devasa Emniyet ordusuyla gece gündüz, yaz kış  demeden, günün her anında Allah'ın izniyle görevimizi en iyi şekilde yapıp hem  Cumhurbaşkanımıza hem de milletimize mahcup olmayacağız."

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaçak yapı ile mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber