Geri Dön

Festivale gidecek ekip için kampanya

Piyatro’nun hazırladığı ve Londra Vauxhall Theatre House’da prömiyer yapan, İstanbul’da 2017-2018 sezonunda oynanan ‘Muhteşem Çift’ oyunu, 28 Ağustos’a dek süren Edinburgh Fringe Festivali’nde gösterim yapacak. Ancak ulaşım konusunda destek sağlayacak olan sponsorun desteğini çekmesiyle maddi açıdan çıkmaza giren ekip, Edinburgh’ya gidebilmek için destek arıyor.

Festivale gidecek ekip için kampanya

Edinburgh’da bulunan duyarlı sanatçılar tarafından ekip için bir destek kampanyası başlatıldı. Ancak ekip gereken rakama ulaşabilmek için devam eden kampanyanın Türkiye ayağını oluşturmak istiyor.

‘Muhteşem Çift’ kumpanya atmosferinde, egolar ardına düşen iki sahne insanının, yarattıkları engellere karşın birlikte kalma arzusunu anlatıyor. Bir diğerine ifade edilemeyen sevgi bağı, sahne ışıklarından güç alırken oyun ve gündelik yaşamın çatışmalı karmaşası, kumpanyanın genel prova sürecinde dans, pantomim, akrobasi, obje kullanımı ve mizah diliyle yansıtılıyor.

Depremzedelere yapılacak nakit yardım miktarı belli oldu!Elazığ'daki depremin ardından bölgede incelemelerine devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu "Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek. Köy evleri için 16 bin lira destek vereceğiz." ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Soylu, orta hasarlı evler için hemen 5 bin lira acil yardım ödeneği, 27 bin lira uzun vadeli faizsiz güçlendirme kredisi verileceğini de duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber