Fotoğraf buluşması

Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, küratör ve fotoğraf tarihçisi Engin Özendes ile fotoğraf tarihi üzerine 2 ayrı konferans gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Sakıp Sabancı’nın vasiyeti üzerine Sabancı Vakfı’nın restore ederek müze ve sanat galerisine dönüştürülen Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi “Fotoğrafın Türlü Halleri Murat Germen: Kesit Retrospektif” sergisine paralel olarak bir dizi etkinlik planlıyor. Küratör ve fotoğraf tarihçisi Engin Özendes, 17-18 Kasım’da fotoğraf tarihi üzerine katılımcılarla iki ayrı buluşma gerçekleştiriyor. Programın birinci günü 17 Kasım’da “Fotoğrafın Doğuşu ve Gelişmesi” başlıklı konuşmasıyla katılımcılara fotoğraf tarihi üzerine görseller eşliğinde detaylı bilgi aktaracak olan Engin Özendes; 18 Kasım Pazar günü ise, Osmanlı İmparatorluğu’nda Fotoğrafçılık kavramını ele alacak ve Mardinli fotoğrafçı bir ailenin hikâyesini anlatacak.

Diyarbakır'da zırhlı polis aracına saldırıDiyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı polis aracına el bombası atıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber