Geri Dön

Gazeteci olma hayali yanlış tercihe takıldı

Basım ve Yayın Teknolojileri Programı’ndan mezun olan 22 öğrenci, gazeteci olacaklarını sanarak bu bölümü tercih etmiş

Gazeteci olma hayali yanlış tercihe takıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu (MYO) Basım ve Yayın Teknolojileri Programı’nda eğitimlerini tamamlayan 22 öğrenci, gazeteci olma düşüncesiyle geldikleri bölümden matbaacı olarak mezun olmanın buruk mutluluğunu yaşadı. Ünivrsite yerleşkesinde diplomalarını alan öğrenciler, gazetecilik eğitimi veren “basın yayın” olarak algıladıkları bölümün aslında matbaa teknolojileri eğitimi veren Basım ve Yayın Teknolojileri Programı olduğunu ancak eğitimleri başladıktan sonra anladıklarını belirtti.

‘Yanlış yönlendirildik’
Öğrencilerden Abdulvehap Erdoğan, üniversite tercihini birlikte yaptığı rehber öğretmenlerin kendilerini yanlış yönlendirdiğini idda etti ve şöyle devam etti: “Üniversite sınavlarının ardından rehber öğretmenlerimizle tercih yaparken, bu bölümün gazetecilik ve iletişim eğitimi de veren ‘basın yayın’ olduğunu söylediler. Bölüme geldikten sonra ise Basım ve Yayın Teknolojileri Programı yani matbaacılık üzerine eğitim veren bir bölüm olduğunu gördük. Bölümü bırakarak giden arkadaşlarımız oldu. Bizler ise devam etmeyi tercih ettik.”

Nargile kömüründen zehirlenen çift, evlerinde ölü bulunduHatay'da, evde nargile içtikten sonra uykuya dalan Feryat (43) ve Atra Alvonoğlu (42) çifti, nargile kömüründen yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber