Gülen’in Uludağ manzaralı malikânesine el konuldu

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı bir gazetede yer alan “FETÖ’ye lüks malikâne yapmışlar” haberi ve FETÖ ile ilgili açılan davada tutuksuz yargılanan iş adamı S.Ş. hakkında bilgisine başvurulan bir kişinin, “Mudanya’da bir malikâne var, orada araba satan firmanın sahipleri yaşıyor, bu şahısların FETÖ’cü olduğunu biliyorum, Fetullah Gülen’in de Türkiye’ye gelince bu malikânede kalacağına dair söylentiler var” ifadelerini ihbar kabul ederek soruşturma başlattı.

Gülen’in Uludağ manzaralı malikânesine el konuldu

İncelemede, malikanenin Gülen için yapıldığını, burada örgüt üyelerinin toplantı ve faaliyetlerde bulunduklarını tespit eden savcılık, iş adamı S.Ş’ye ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı eve el konulması için mahkemeden talepte bulundu. Mahkeme, Mudanya ilçesindeki malikâneye, tedbiren el konulmasını kararlaştırdı. Uludağ manzaralı, yaklaşık 17 dönüm arazide kurulu ve 3 bin metrekare kapalı alana sahip malikânenin içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu ve spor sahaları da bulunuyor.

Kaybolan dağcıları arama çalışmalarında drone desteğiUludağ'da, 1 Aralık Pazar gecesi zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, 8'inci günde de sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber