İBB’den ücretsiz ulaşım kararları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis toplantısında 15 Temmuz, 30 Ağustos ve okulların açıldığı gün ulaşımın ücretsiz olması kararlaştırıldı.

İBB’den ücretsiz  ulaşım kararları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı ikinci meclis toplantısı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapıldı. Mecliste, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü, 11-14 Ağustos tarihleri arasındaki Kurban Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi ilk günü olan 9 Eylül 2019’da kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT, özel halk otobüsleri, metro, hafif metro, tramvay ve füniküler, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel, şehir hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım, teleferik ve Kadıköy Moda nostaljik tramvay araçları ücretsiz olacak. Ücretsiz ulaşımdan İstanbulkart’ı olmayanların da yararlandırılması kararlaştırıldı.

Toplantıda Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın otopark işletmesi de 5 yıl süreyle İSPARK’a devredildi. İSPARK’a devredilen otoparklarda vatandaşların yolcularını daha rahat karşılaması için ilk bir saat ücret alınmayacak.

O kaptanla ilgili flaş gelişmeKurtardığı 47 mülteciyi İtalyan sahil güvenlik ekiplerinin engellemesine rağmen Lampedusa Adası'na taşıyan geminin kaptanı Carola Rackete 4 saat sorgulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber