İmal edenler İran ve Iraklı, dağıtıcı Afgan

İstanbul Fatih’te uygulama yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 Kasım Cuma günü şüphe üzerine durdurdukları bir aracın içerisinde bulunan ve üzerlerinden uyuşturucu çıkan bir Iraklı, bir İranlı ve bir Türk’ün irtibatlarından uyuşturucu imalatı yapıp Anadolu’ya sevk eden bir şebekeyi ortaya çıkarttı.

İmalatçıları Irak ve İranlı olan şebekenin 11 üyesini yakalayıp gözaltına alan ve dağıtıcılarının Afgan olduğunu belirleyen polis, şebekenin Kocamustafapaşa’da kurduğu ev görünümündeki zehir imalathanesinde ise uyuşturucu imalında kullanılan 400 gram metamfetamin ile uyuşturucu yapımında kullanılan malzemeler ve uyuşturucu gelir gider defterleri ele geçirdi. Adliyeye sevk edilen uyuşturucu imalatçısı Iraklı A.O.A ve İranlı M.B ile kuryelerin başı olarak belirlenen Afganistan uyruklu Ş.A ve R.K. tutuklanırken, yedi şebeke mensubuna ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Konya'da facia! 2'si çocuk 3 kişi hayatını kaybettiKonya'nın Karatay ilçesinde çöken 2 katlı kerpiç evin enkazı altında kalan 2'si çocuk 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber