İnanılmaz veda!

Motosiklet tutkunları arasında ‘Altın Elbiseli Adam’ olarak tanınan ve sürücüleri eğitici videolar yayınlayan Barkın Bayoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kaza yaptı. Bayoğlu ve motosikletiyle çarptığı yaya hayatını kaybetti

İnanılmaz veda!

Motosiklet kullanımı için çektiği videoları sosyal medyada yayınlayan Barkın Bayoğlu çok üzerinde durduğu bir hata nedeniyle öldü. Önceki gece 02.00 sıralarında motosikletiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanarak Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakasına geçen Bayoğlu, Beşiktaş ayrımına geldiğinde ters istikametten gelen yaya Buğra Erdem’i göremedi. Avrupa Yakası’nda aracından inerek karşı şeride geçen Buğra Erdem’e çarpan Bayoğlu, motosikletinden fırladı. Emlak komisyoncusu Erdem (31) hayatını kaybederken, ağır yaralanan motosiklet tutkunu hastaneye kaldırıldı. 42 yaşındaki Bayoğlu tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Bu arada Buğra Erdem’in eşiyle birlikte bulunduğu otomobilinden aniden inerek yola çıktığı ve karşı şeride geçtiği öğrenildi.

Acı haber yıktı

Arkadaşı Duygu Akağız, Bayoğlu’nu anlattı: “Ölene kadar motosiklet sürücülerinin daha fazla yaşaması için çabaladı. Gençlere ‘Motosiklet almadan önce güvenli sürüş için eğitim alın. Sonra sağlam ekipman alın, artan paranızla da motosiklet alın’ derdi. Herkese güvenli sürüş için önerilerde bulunurdu. Motosiklet camiası için büyük kayıp.” Buğra Erdem ile aynı şirkette çalışan Berkan Obakan ise “İkisini de tanıyan bir motosiklet kullanıcısı olarak inanmak istemediğim bir kaza. Çok üzüldüm. Her ikisi de çok değerli insanlardı” diye konuştu.

İnternette videolar yayınladı

Bilgi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Barkın Bayoğlu, sadece motosiklet tutkunu olmakla kalmadı. Sosyal medyada motosiklet kullanımıyla ilgili yayınlar yaptı. İngiltere’de de eğitim alan Bayoğlu, iki teker tutkunları arasında ‘Altın Elbiseli Adam’ ismiyle yayınladığı videolarıyla tanınmıştı. Sadece motosikletlileri değil, yayaları ve diğer sürücüleri uyaran videolar da çekmişti. Motosiklet incelemeleri, marka ve model tanıtımları gibi konularda
video çeken Bayoğlu bugün toprağa verilecek.

Nürnberg'deki Türk marketine saldırdıTürk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu tarafından Fırat'ın doğusuna yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'nı protesto eden terör örgütü PKK yanlısı yaklaşık bin 500 kişi, Nürnberg'in güneyinde bulunan Türk marketine saldırdı. Saldırganlar, polisin müdahalesine rağmen market sahibi Mustafa Ş.'nin oğlu Ömer Ş.'nin sopayla başını yardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber