İstanbul’da 90 cadde ve sokak ismi değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, çeşitli ilçelerdeki FETÖ terör örgütünü çağrıştıran 90 cadde ve sokak isminin değiştirilmesini kararlaştırdı.

İstanbul’da 90 cadde  ve sokak ismi değişiyor

Ekim ayı toplantılarının son birleşiminde görüşülen raporda; zaman, hizmet, himmet, ışık, samanyolu, dumanlı gibi isimleri taşıyan cadde ve sokakların isminin değiştirilmesi, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. 15 yaşındaki şehit Eren Bülbül’ün adının, Bahçelievler Zafer Mahallesi’ndeki Samanyolu Sokağı’na verilmesi onaylandı. Afrin’deki terör unsurlarına yönelik Ocak 2018’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın ismi de Beylikdüzü, Küçükçekmece, Maltepe ve Sarıyer’deki 4 ayrı sokağa verildi. Şişli’de Gülbahar Mahallesi’ndeki Işık Sokağı’nın yeni adı, suikaste kurban giden gazeteci Uğur Mumcu olurken, Meşrutiyet Mahallesi’ndeki Samanyolu Sokağı’na da gazeteci Hrant Dink’in ismi verildi. Kadıköy Dumlupınar Mahallesi’ndeki Zaman Sokağı’na da şair Melih Cevdet Anday’ın, Bakırköy Şenlikköy’deki Işık Sokağı’na yazar Yaşar Kemal’in, Maltepe Zümrütevler Mahallesi’ndeki Dumanlı Sokağı’na ise oyuncu Tuncel Kurtiz’in adı verildi. l İSTANBUL DHA

Şili'de 'ulaşıma zam' protestosu, şiddet eylemine dönüştüÜlkede, özellikle başkent Santiago'da hayatı durma noktasına getiren gösterilerde 3 kişi hayatını kaybetti, 960 kişi tutuklandı. Şili ordusu, başkent Santiago için dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 'Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber