İstanbul için kuraklık çanları

İstanbul’da sonbaharın beklenenden az yağışlı geçmesi “yeni bir kuraklık” olasılığını da gündeme getirdi.

İstanbul için kuraklık çanları

Mega kente su sağlayan birçok barajın doluluk oranı yüzde 50’nin altına gerilerken, Alibeyköy Barajı’nda seviyenin yüzde 34’e kadar düştüğü belirtildi. Milliyet’in havadan görüntülediği barajın kuruyan alanında vatandaşların piknik yaptığı görülürken Güzelce Kemeri tamamen ortaya çıktı.

Geçen yılın aynı ayında su seviyesi yüzde 52.48 oranında olan Alibeyköy Barajı’nda seviye yüzde 34’e düştü. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) verilerine göre barajlardaki genel doluluk oranının yüzde 41.64 olduğu belirtiliyor. İSKİ verilerine göre, diğer barajlardaki doluluk oranları Ömerli yüzde 38.79, Pabuçdere yüzde 3.51, Sazlıdere yüzde 40.11, Büyükçekmece yüzde 41.66, Terkos yüzde 59.40, Kazandere yüzde 5.43, Elmalı yüzde 68.17, Darlık yüzde 47.5, Istrancalar ise yüzde 61.06 olarak ölçüldü.

İstanbul için kuraklık çanları

 

Erdoğan ve Trump'tan ortak basın açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüşmesine ilişkin, '(ABD ile) Köklü müttefiklik bağımıza uygun bir şekilde ilişkilerimizde yeni bir sayfa açmakta kararlıyız.' dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupla ilgili de 'Mektupları bugün Sayın Başkan'a tekrar takdim ettim.' açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber