İstanbul seçimi için oy kullanma saat kaçta başlayacak?

İstanbul seçimi için yarın milyonlarca seçmen sandık başına gidecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı için kullanılacak oy kullanma işlemi saat kaçta başlayacak? İşte oy kullanma saatleri...

İstanbul seçimi için oy kullanma saat kaçta başlayacak?

İstanbul seçimi için saat kaçta oy kullanılacak? Yarın oy kullanacak olan seçmenler oy kullanma saatlerini merak ediyor. İşte İstanbul'da oy kullanma saatleri...

OY KULLANMA SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Kentte oy verme işlemi saat 08.00'de başlayıp 17.00'ye kadar devam edecek.

Her seçmen, kanunda sayılan istisnalar dışında, hangi sandık seçmen listesinde kayıtlı ise ancak o sandıkta oy kullanabilecek.

Seçmene verilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait oy pusulası, beyaz üzerine siyah baskılı olarak hazırlandı.

Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler, oylarını kullanmış olsa bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak. YSK tarafından yayın yasağı kaldırılmadan sonuçlar açıklanamayacak.

Sultanbeyli’de feci kazaSultanbeyli’de seyir halindeki bir kamyonun yanından geçmek isteyen motosikletli iki kişi kamyonun altında kaldı. Motosikletli 2 kişi kamyonun altında ezilerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber