Geri Dön

İtirafçı terörist anlattı: Kaçanı infaz ediyorlar

Terör örgütü PKK’nın, örgüt içi infazlarını gizlemek için “operasyonlarda öldü” şeklinde duyurular yaptığı belirlendi. Güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lı bir terörist, ifadesinde “Sterk Çarçele” kod adlı teröristin örgütten kaçmak isterken yakalanarak öldürüldüğünü, ancak örgütün “operasyonlarda öldürüldü” şeklinde duyurduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Şırnak sınır bölgesinde güvenlik güçlerine teslim olan bir kadın PKK’lı, ifadesinde örgütten kaçmaya çalışan bazı kadın teröristlerin yakalanarak infaz edildiğini, ancak ailelerinden gelecek tepkiyi önlemek için çatışmalarda öldürüldüğü bilgisinin yayıldığını anlattı.

“Sterk Çarçela” adlı teröristin, Ağrı Doğubayazıt’ta güvenlik güçlerine teslim olmak maksadıyla kaçarken terör örgütü tarafından infaz edildiğini anlatan itirafçı terörist, örgütün bunu ‘İki gerilla komplo sonucu (sözde) şehit düştü’ şeklinde duyurduğunu anlattı.

Lübnan’da protestocularla polis arasında arbedeLübnan Kızıl Haçı, Beyrut’ta parlamento binası yakınında güvenlik güçleri ve protestocular arasında çıkan arbedede 100 kişinin yaralandığını açıkladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber