‘Kameralı Adam’ Sabancı Müzesi’nde

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Sabancı Holding’in katkılarıyla ziyarete açılan ‘Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek’ sergisine paralel olarak konferans, film gösterimleri, tiyatro, rehberli sergi turu gibi birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

‘Kameralı Adam’ Sabancı Müzesi’nde

Sergi kapsamında 5 Aralık Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi Tarih Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ın anlatımıyla ‘Rusya’da 1917 Ekim Devrimi ve Hafıza Mekânları’ başlıklı konferans ve Dziga Vertov’un sessiz sinema klasiği ‘Kameralı Adam’ın gösterimi gerçekleştirilecek. ‘Kameralı Adam’ gösterimi dünyanın önde gelen sessiz sinema müzisyenlerinden Stephen Horne’un canlı performansı eşliğinde, sergi alanında Rus Avangardı eserlerinin arasında düzenlenecek. Konferanslar, 5 Aralık’tan itibaren 15 günde bir SSM konferans salonunda sanat ve tarih meraklılarıyla buluşacak.

Yeni keşif 'Kara Leylek Kanyonu'Elazığ’da Keban ve Karaya Barajı’nın bağlantısında yeni keşfedilen 'Kara Leylek Kanyonu'nda, Türkiye’de nadir görülen çok sayıda kara leyleğin yuvasının olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber