KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı? Geçen yıl 13 Kasım'da açıklanmıştı ve...

2018 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl bugün (13 Kasım)'da açıklanmıştı. Yurt genelinde başvuru yapan binlerce öğrencinin merakla beklediği konuyla ilgili gözler KYK'ya çevrildi. Peki merakla beklenen KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?

KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?  Geçen yıl 13 Kasım'da açıklanmıştı ve...

2019 KYK burs kredi sonuçları ile ilgili heyecan git gide artıyor. Merakla KYK burs sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler için son gelişmeleri bir araya getirdik. İşte konuyla ilgili tüm bilinmesi gerekenler...

KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KYK burs/kredi sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürerken KYK'den son dakika açıklaması geldi. Twitter üzerinden açıklama yapan KYK sonuçlar ile ilgili son bilgiyi duyurdu. İşte o açıklama:

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır

KYK BURS/KREDİ MİKTARI NE KADAR?

Burs/kredi başvurularının sonuçlarını merakla bekleyen öğrencilere müjdeli haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burs/krediye ocak ayından geçerli olmak üzere zam yapıldığını açıkladı.

Üniversite öğrencilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs/kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

Burs/kredi miktarı lisans öğrencilerine 550 lira, yüksek lisans öğrencilerine 1.100 lira, doktora öğrencilerine ise 1.650 lira olarak ödenecek.

Metrelerce sürüklenip ağaca çarptıKırıkkale’de kontrolden çıkan bir otomobil, 35 metre sürüklenerek şarampoldeki ağaca çarptı. Kazada ağır yaralanan 23 yaşındaki genç sürücü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber