Nejat Toksoy kimdir? Mavi Işıklar'ın solisti Nejat Toksoy

Nejat Toksoy hayatını kaybetti. Bir döneme damgasını vuran Mavi Işıklar grubunun solisti olan Nejat Toksoy kansere yenik düştü. Peki, Nejat Toksoy kimdir?

Nejat Toksoy kimdir? Mavi Işıklar'ın solisti Nejat Toksoy

Mavi Işıklar’ın solisti Nejat Toksoy (73), kanserle mücadelesini kaybetti. Acı haberi, sanat camiasından verdiği ölüm ve hastalık haberleri ile 'felaket tellalı' lakabıyla anılan Onur Akay duyurdu.

NEJAT TOKSOY KİMDİR?

1946 doğumlu Nejat Toksoy, Mavi Işıklar grubunun kurucusu ve solistidir. 1960'ların ünlü grubu, Nejat Toksoy öncülüğünde Çetin ve Metin Yavuzdoğan kardeşler, Cihat Günaydın ve Zamir Manisa tarafından 1964'te İstanbul Erkek Lisesi'nde kuruldu. '

Twist temposunda' icra ettikleri 'Helvacı Helva' türküsüyle Hürriyet'in ilk kez düzenlediği 'Altın Mikrofon' yarışmasına katılıp ikinci oldular. Yarışmanın ardından Mavi Işıklar grubu müzik dünyasında hızla yükseldi.

Mavi Işıklar işin şov kısmını da ihmal etmeyen, bir örnek sahne kostümleri diktiren, sahneye bir yatak odası kurup pijamalarla çıkan gencecik beş delikanlının hikâyesiydi.

Mavi Işıklar bir dönem devam etti sonra dağıldı. 90'larda yeniden bir araya gelip Kırkbeşlik Bar'da konser verdiler.

Nejat Toksoy, 1969'da Leyla Balaban'la evlendi. Kızı Derya Toksoy dünyaya geldi. Kızı Derya Toksoy'u 2010 yılında kanserden kaybeden usta isim, aynı yıl eşi Leyla Balaban'ı da kaybetti.

Nejat Toksoy kimdir Mavi Işıkların solisti Nejat Toksoy

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber