Onkoloji Merkezi hastaları bekliyor

İstanbul’da Anadolu yakasının en büyük sağlık tesisleri arasında yer alan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde  faaliyet gösterecek Onkoloji Merkezi hizmete başladı.

Onkoloji Merkezi  hastaları bekliyor

Kanser hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan ve son teknolojiyle üretilen birçok cihazın bulunduğu merkez, deneyimli personeliyle sağlık hizmeti sunuyor.

Günlük 250 hasta

Anadolu Yakası’nda kamuda onkoloji hizmeti veren birkaç tesisten biri olma özelliği taşıyan merkeze, Merkezi Randevu Sistemi (MHRS) ya da ayaktan direkt başvurulabiliyor. Şu anda günlük olarak ortalama 250 hastaya hizmet veren merkezin kapasitesinin ilerleyen zamanlarda artacağını aktaran Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kamil Özdil, “Merkezde günlük 140-150 hastaya radyoterapi, 100 civarında kişiye de kemoterapi hizmeti veriyoruz. Bunların süreç içinde artacağını öngörüyoruz. Hastanemiz çok bölümlü, günlük 8 bin hasta başvurusu olan, 836 yatak kapasitesiyle kompleks halindeki bir sağlık tesisidir” dedi.

Sahte para operasyonu: 2 gözaltıKonya'nın Beyşehir ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda 11 bin 600 lira sahte banknot ile yakalanan 2 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber