Otizmli Başak’tan 6 gündür haber yok!

Tekirdağ’da yaşayan otizmli Başak Saral’dan 6 gündür haber alınamıyor. Konuşma engeli bulunan Başak için ailesi ve arkadaşları endişeli.

Otizmli Başak’tan 6 gündür haber yok!

Tekirdağ Çorlu ilçesi Önerli Mahallesi’ndeki evinden 1 Mayıs günü ayrılan konuşma engelli Başak Saral’dan 6 gündür haber alınamıyor. Ailenin ihbarı üzerine emniyet güçleri de 16 yaşındaki genç kızı bulmak için çalışma başlattı. Ayrıca AKUT da ilçede genç kızın izini sürüyor. Amca Bülent Saral, AKUT ve emniyet ekiplerinin arama çalışmalarını sürdüğünü belirterek, “Anne ve babası konuşacak durumda değiller. Bakmadığımız yer kalmadı. Ama bulmadık. Gören de olmamış. Yeğenim otizmli ve işitme engelli var. Tek başına bir yere gitmesi ve bir şey yapması zor” dedi. Amca Saral, yeğenini gören vatandaşların emniyete ihbarda bulunmaları istedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaçak yapı ile mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber