Patlama Ankara'nın kalbinde oldu!

Ankara'da meydana gelen patlamanın olduğu bölge kentin en kritik ve stratejik noktası... Bölgede Genelkurmay Başkanlığı, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile askeri lojmanlar bulunuyor.Patlama, terör saldırısı ise bu bölgenin seçilmesi anlamlı. Askeri ağırlığı olan ancak sivil trafiğe de açık olması nedeniyle askeri kontrolün olmadığı bir yer seçilmiş durumda.

Patlama Ankara'nın kalbinde oldu!

Ankara akşam saatlerinde çok şiddetli bir patlamayla sarsıldı. Bombalı araçla yapılan saldırı askeri personeli hedef aldı.

İlk bilgilere göre, 18 kişi yaşamını yitirdi.. 45 kişi de yaralandı.

Patlamanın meydana geldiği Merasim sokak, İnönü Bulvarı ile Dikmen Caddesi'ne bağlayan kıvrımlı bir ara sokak.
Sokağın iki yanında da askeri birlikler ve lojmanlar bulunuyor. Genelkurmay Başkanlığı'na yaklaşık 200 metre mesafede.

Yakınında Hava Kuvvetleri Komutanlığı bulunuyor.

Kirazlıdere olarak adlandırılan ve askeri birimlerin yoğunlukta olduğu bölgenin İnönü Bulvarı bölümündeki bir parçasını oluşturuyor. Askeri servis araçlarının da toplandığı bir bölge niteliğinde. Patlama terör saldırısı ise bu bölgenin seçilmesi anlamlı. Askeri ağırlığı olan ancak sivil trafiğe de açık olması nedeniyle askeri kontrolün olmadığı bir yer seçilmiş durumda.

Servis aracının Hava Kuvvetleri'ne ait olduğu ve komutanlıkta çalışan astsubaylar ile sivil memurları taşıdığı öğrenildi.

Alkollü araç sürücüsünün çarptığı araçtaki polis memurlarından biri şehit düştüDenizli’de alkollü araç sürücüsünün kullandığı otomobille çarpışan polis aracında yaralanan polis memurlarından 49 yaşındaki Yücel Başpınar tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber