Geri Dön

Patriotlar bir yıl daha İncirlik’te

Barış Pınarı Harekâtı’nı gerekçe göstererek, NATO görevi kapsamında Türkiye’de konuşlandırdığı Patriot bataryasını geri çekme tehdidinde bulunan İspanya, karar değiştirdi. NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İncirlik’teki Patriot bataryasının 2020’de savunma misyonunu sürdüreceğini açıkladı.

Patriotlar bir yıl daha İncirlik’te

 

NATO zirvesine katılan Başbakan Pedro Sanchez, İspanya’nın Türkiye’deki füze savunma sistemini 2020’de de sürdürme vaadinin diğer NATO üyesi ülkeler tarafından da “kabul gördüğü”nü bildirdi. İspanya bu görevi 2015’te Hollanda’dan devralmış, 2019 sonuna kadar görevi uzatma kararı almıştı.

İtalyanlar çekiliyor

Bu yıl sonunda kaldırılması beklenen Adana İncirlik’teki Patriot bataryası savunma misyonunu 2020’de de sürdürecek. NATO görevi kapsamında Kahramanmaraş’ta bulunan İtalya’ya ait SAMP-T bataryası ise, bu yıl sonu itibarıyla Türkiye’den ayrılacak. Geçtiğimiz günlerde Milliyet’e konuşan İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, “SAMP-T bataryalarını Barış Pınarı Harekâtı’na tepki olarak çektiğimiz iddiası gerçeği yansıtmıyor. Türkiye bizim NATO müttefikimiz. SAMP-T füze bataryalarının İtalya’ya geri dönüş yapması, siyasi anlamda bir tercih değil; sadece bakım onarım gereği, değişim-rotasyon prensipleridir” demişti.

Ünlü sunucu canlı yayında gaz çıkardı!Wendy Show adlı programı ile reyting rekorları kıran Amerikalı televizyon sunucusu Wendy Williams canlı yayında gaz çıkardı. Yaşadığı talihsizliğe rağmen programa devam eden ünlü sunucu, sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından biri oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber