PKK Şırnak'tan temizleniyor! Sona gelindi...

Şırnak'ta  terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonun yüzde 95'i tamamlandı. Bugüne  kadar 415 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, tamamı el yapımı  patlayıcılarla tuzaklanan 209 barikat kaldırıldı, 39 çukur kapatıldı, 3 bin 764  el yapımı patlayıcı imha edildi. Sık sık kaçma girişiminde bulunan teröristler terk ettikleri evleri ateşe veriyor.

PKK Şırnak'tan temizleniyor! Sona gelindi...

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda sona yaklaşıldı.

Kent merkezinde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukur ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerince 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin işbirliğiyle yürütülen operasyonlarda, PKK'lı teröristler İsmetpaşa, Gazipaşa ve Bahçelievler mahallelerinde çembere alındı.

415 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Büyük bir titizlikle sürdürülen müşterek operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 415'e yükselirken, güvenlik güçleri teröristlere sık sık "teslim ol" çağrısında bulunuyor.

Mahalledeki birçok evi mevzi olarak kullanan ve binalara el yapımı patlayıcı tuzaklayan teröristler ise yapıların dış cephelerine açtıkları deliklerden güvenlik güçlerine ateş açıyor.

Köşeye sıkışan teröristler, operasyonlara kararlılıkla devam eden ve keskin nişancı ateşine rağmen ilerleyişini sürdüren güvenlik güçlerine, tüplerle güçlendirdikleri el yapımı patlayıcılarla karşı koymaya çalışıyor.

BARİKATLAR KALDIRILIYOR, ÇUKURLAR KAPATILIYOR

Kent merkezinde huzur ve güvenin sağlanmasına yönelik operasyonda, bugüne kadar tamamı el yapımı patlayıcılarla tuzaklanan 209 barikat kaldırıldı, 39 çukur kapatıldı, 3 bin 764 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Güvenlik güçleri operasyonun 72. gününde toplam 3 bin 764 evi teröristlerden arındırdı.

Operasyonun yüzde 95'inin tamamlandığı kent merkezinde, teröristlerin kaçmaması için güvenlik önlemleri üst seviyede tutuluyor.

PKK'LI TERÖRİSTLER EVLERİ ATEŞE VERİYOR

Operasyon timleri ilerleyişlerini sürdürürken, PKK'lı teröristler terk ettikleri evleri ateşe veriyor. Teröristlere ait çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçiren güvenlik güçleri, özellikle el yapımı patlayıcılar ve keskin nişancılarla ilgili özel önlemler alıyor.

Teröristlerden arındırılan bölgelerde arama tarama çalışmalarını sürdüren ve ele geçirilen tüm delilleri titizlikle inceleyen güvenlik güçleri, örgüt üyeleri arasında panik başladığını belirterek, sık sık kaçma girişiminde bulunduklarına dikkati çekiyor.

2012 yılında öldürülen Rus milletvekili ve ailesinin cesetleri bulunduRusya'da, 2012 yılında öldürülen Ramenskoye Milletvekili Tatyana Sidorova ile eşi ve 2 çocuğunun cesetleri 7 yıl sonra bulundu. Sidorova ailesinin ortadan kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında geçen Temmuz ayında gözaltına alınan suç örgütü lideri Oleg Shishkanov'un, milletvekilden zorla almak istediği bazı arsa tapularını vermemesi nedeniyle katliamı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber