Geri Dön

Salako filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Salako kaç yılında çekildi?

Türk sinemasının unutulmaz efsanelerinden Kemal Sunal'ın kült filmi Salako, bu akşam bir kez daha izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki kahkaha tufanı sahne olacak Salako filminin konusu nedir? İşte bu sorunun yanıtı ve filmin oyuncu kadrosu...

Salako filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Salako kaç yılında çekildi?

SALAKO FİLMİ KONUSU NEDİR, KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Saf bir adam olan Salako’yu yaşadığı yerde kimse ciddiye almamaktadır. Genç adam gönlünü köyün ağasının kızı Emine’ye kaptırmıştır. Bir gün sevmediği bir adam ile evlendirilmeye zorlanan Emine, çareyi Salako’dan yardım istemekte bulur. Emine, kendisini kaçırması için Salako’ya baskı kurar ve bu sayede sevdiği adam Hamido’nun yanın gitmeyi planlar. Emine’nin baskıları sonucu genç kızı kaçıran Salako, eşeği Kadife ile birlikte köyden kaçmaya başlar. Emine’nin de kendisini sevdiğini düşünen Salako, gerçekten ikisinin evleneceğini düşünür. Hamido’ya ulaşmaya çalışırken Salako’yu da türlü bahanelerle kandıran Emine ise Hamindo’ya ulaştığında beklemediği bir tepki ile karşı karşıya kalır. Hamido, Emine’nin kaçıp kendisine gelmesi ile dalga geçer ve genç kızı babasına götürmek için alıkoyar. Bu sırada yaşanan bir dizi tesadüf Salako’nun Hamido’yu ve diğer eşkıyaları alt etmesine neden olur. Herkesin saf olarak gördüğü Salako’nun eşkıyaları alt etmesi, kısa sürede köyde büyük ses getirir. Bu sırada Salako’da Emine’nin gerçek yüzünü görmeye başlar.

Film 12 Aralık 1974'te gösterime girmiştir.

SALAKO FİLMİ OYUNCULARI

Kemal Sunal
Meral Zeren
İhsan Yüce
Feridun Çölgeçen
Oktar Durukan

 

Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber