Geri Dön

Şehir Tiyatroları yeni sezona 12 oyunla başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İBBŞT) , 2016-2017 sezonuna 6’sı yeni 12 oyunla başlayacak.

Şehir Tiyatroları yeni sezona  12 oyunla başlıyor

Şehir Tiyatroları yeni sezonda ‘Saadet Hanım’, ‘Yangın Yerinde Orkideler’, ‘Martı’, Haldun Dormen’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Şahane Züğürtler’, ‘Aldatma’ ve ‘Hisse-i Şayia’ adlı yeni oyunlarını seyirciyle buluşturacak.

Esma Sultan Yalısı’nda dün düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, “Yeni tiyatro sezonumuzun hayırlı uğurlu olmasını istiyorum. Mutlu ve huzurlu bir tiyatro sezonu geçmesini istiyorum” dedi. Toplantıya katılan usta tiyatrocu Haldun Dormen de Milliyet’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şehir Tiyatroları Türkiye için önemli bir kuruluş, bu sene 103. yaşına giriyor. Türkiye’nin ilk kadın oyuncusu Bedia Muvahhit’i sahneye çıkaran, dünya oyunlarını bize tanıtan bir müessese. Daha önce de dediğim gibi Şehir Tiyatroları olmasaydı belki aktör olmazdım. Şehir Tiyatroları’nda çocukken izlediğim oyunlar sayesinde bu mesleği icra ediyorum.” Dormen sezon içinde en merak ettiği oyunun ‘Hisse-i Şayia’ olduğunu da sözlerine ekledi.

Birlikte yaşadığı kadını öldürdü!Çanakkale'nin Bayramiç ilesinde evli olan Nuri E. (32), imam nikahlı ikinci eşi Şerife Beceren'i (26) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Eroğlu, ilk ifadesinde, sabah ava gitmek için tüfeğini kontrol ederken kazayla ateş aldığını ileri sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber