Şiddet gören silah taşısın

İzmir Roman Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda 8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen panelde konuşan Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Alparslan, şiddet gören kadınlara şu tavsiyelerde bulundu:

Şiddet gören silah taşısın

“Yakın dövüş kurslarına gidin. Kadınlar ruhsatlı silah alabilir. Çünkü güvenlik sözkonusu. Kadınlar yüksek topuklu ayakkabı giymesinler. Ola ki böyle bir dayak riski olursa topuklularla kaçamazlar. Barışma talebiyle gelen kişi görüşme çağrısında bulunursa emniyete başvurun. Emniyetten yetkili bir kişi yanında yoksa kabul etmeyin. Ailenizin yanına gitmeyin. Beyni dönmüş sapık, aile fertlerini de hedef alabilecektir.”

Sulama kanalından çıkartılan gencin annesi yürekleri yaktıAdana'da serinlemek için girdiği sulama kanalında boğulma tehlikesi atlattıktan sonra Can-Kur ekiplerince çıkartılan ve kalbi yeniden çalıştırılan gencin annesinin "Ali Ekber duy sesimi" diye ağıt yakması yürekleri dağladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber