Son dakika... S-400'ün füze bataryaları Ankara'da

Rusya'dan gelen füze bataryalarının teslimatı Ankara Mürted'de yapılıyor, Milli Savunma Bakanlığı sevkıyatın bir ay süreceğini duyurdu.

Son dakika... S-400'ün füze bataryaları Ankara'da

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 füze savunma sisteminde ikinci sevkıyat başladı. Ankara Mürted'e inen Rus kargo uçaklarının içinde füze bataryaları yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı, resmi açıklamayla sevkıyatı duyurdu: "Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmış, sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci batarya malzemelerinin intikali 12-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında tamamlanmıştı.

Bu kapsamda S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı/Ankara’ya intikaline bugün itibariyle başlandı. İntikal faaliyeti takriben bir ay sürecektir."

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber