Geri Dön

Son Mektup filmi konusu ve başrol oyuncuları

Son Mektup filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda Özhan Ergen'in yer aldığı 2015 yapımı film Çanakkale cephesinde tayyerici olarak katılan Yüzbaşı Salih Ekrem savaşın çetin koşulları sırasında Nihal hemşire ile tanışır. Son Mektup filmi 13 hafta boyunca vizyonda kalırken 810.138 seyirci tarafından izlendi ve toplamda 6.514.906,00 TL hasılat elde etti. Peki Son Mektup filminin başrollerinde hangi oyuncular yer alıyor?

Son Mektup filmi konusu ve başrol oyuncuları

Son Mektup filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda Özhan Ergen'in yer aldığı Son Mektup filminin başrollerinde Tansel Öngel, Nesrin Cevazdzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Barbara Sotelsek, Ozan Gözel, Bulut Akkale, Ayten Uncuoğlu, ve Yılmaz Bayraktar yer alıyor.

SON MEKTUP FİLMİ KONUSU

Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem I. Dünya Savaşı sırasında gönüllü olarak Çanakkale cephesine gider. savaşın çetin koşulları altında askerlerin hayatta kalması için mücadele veren Nihal Hemşire ile burada tanışır. Salih Ekrem ve Nihal zorlu şartlar altında, bir de Fuat adından kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizler tarafından gelen bir hava baskınında Salih Yüzbaşı sayesinde kurtulan “Küçük Gazi Fuat”, yüzbaşı ve hemşirenin arasındaki ölümsüz sevdanın da şahidi olacaktır...

Çanakkale Deniz Zaferi hakkındaki Son Mektup, harp günlerinde yazılan ve uzun yıllar sonra adresine kavuşan bir mektubun çok duygusal hikayesini anlatıyor. Önceki filmi "120" ile yurtiçi ve dışında büyük övgüler alan ve milyon barajını aşan Özhan Eren, senaryosunu yazdığı ve yapım-yönetimini üstlendiği Son Mektup'ta savaşı ve savaşın perde arkasını çok duygusal bir dille anlatıyor. Son Mektup'ta Tayyareci Salih Ekrem Yüzbaşı'yı canlandıran Tansel Öngel ile Nihal Hemşire rolündeki Nesrin Cavadzade başrolleri üstleniyor.

Cinayetin arkasından eski karısı ve yeğeni çıktıKahramanmaraş'ta 11 bıçak darbesi ile öldürülen Murat Firdevsoğlu cinayetini araştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet anında olay yerinde bulunan Firdevsoğlu'nun bir süre önce boşandığı ancak birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Hatice T.'yi (34) ifadesini almak üzere emniyete götürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber